Skip to main content

Reportaż ślubny q&a

Planowanie ślubu to wyjątkowy czas pełen radości, emocji i decyzji. Jednym z najważniejszych aspektów tego dnia jest wybór fotografa, który uwieczni te niezapomniane chwile na zdjęciach. Aby pomóc Wam lepiej zrozumieć mój styl pracy i odpowiedzieć na wszelkie pytania, przygotowałem poniższe Q&A.

Znajdziecie tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące mojej fotografii ślubnej, procesu rezerwacji, przygotowań oraz tego, czego możecie oczekiwać w dniu Waszego ślubu. Mam nadzieję, że pomoże to rozwiać wszelkie wątpliwości i ułatwi podjęcie decyzji.

Jeśli macie dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu – jestem tu, aby Wam pomóc!

1. Jak wygląda płatność ?

Płatność podzielona jest na dwa etapy. Pobieram zadatek przy podpisaniu umowy w wysokości 300-600 zł w zależności od wybranego pakietu. Druga część do 3 dni od wesela. Płatność gotówką, blikiem lub przelewem

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia ?

Jak sami możecie zauważyć zdjęcia staram się oddawać bardzo szybko. Na początku sezonu, czyli w kwietniu potrafię oddać reportaż po niecałym tygodniu. Jednak im dalej w sezon tym troszkę dłużej. W umowie zapisujemy 60 dni od momentu dokonania płatności. Jednak rzadko kiedy czekacie dłużej niż miesiąc.

Ile otrzymamy zdjęć ?

Zawsze przekazuję tyle zdjęć, aby najlepiej oddać Wasz dzień. W umowie zapisujemy minimalną ich liczbę w zależności od wybranego pakietu i ilości sesji innego dnia. Najniższy pakiet startuje od minimum 350 zdjęć.

W jakim rejonie działasz ?

Do 200 km od Rumi.

W jakim stylu pracuję, co jest dla mnie najważniejsze w zdjęciach ?

W fotografii stawiam na naturalność i emocję. Na plenerach, w kościele, na przygotowaniach korzystam głównie z zastanego światła, aby uchwycić magię chwili i zatrzymać autentyczność w kadrze. Dopiero podczas tańca na parkiecie korzystam z kilku lamp błyskowych dla podkreślenia szaleństwa i stworzenia wieloplanowości kadru.

Czy warto wykonać sesję narzeczeńską ?

Zdecydowanie tak 😊 To nie tylko wspaniała pamiątka dla Was. Zdjęcia z sesji możecie wykorzystać do udekorowania sali, podziękowań dla rodziców, zaproszeń, itp. Przy okazji oswajacie się z obiektywem, poznajemy się i widzicie, że na mnie nie trzeba zwracać uwagi. Wtedy wychodzą najlepsze zdjęcia.

Ja nie lubię zdjęć, nie umiem pozować, poradzisz sobie z Nami ?

Ile razy ja już to słyszałem 😊 czy to sesja narzeczeńska, plener ślubny czy przygotowania zawsze Wam podpowiadam jak możecie się ustawić, aby ładnie wyglądało to na zdjęciu. Jednak nie ma tutaj mowy o sztywnym pozowaniu. Ja chce w kadrze zatrzymać Was, Waszą miłość. Wykonuję mnóstwo zdjęć, patrzę co się dzieję, aby wyłapać ten najlepszy moment. Dużo zdjęć wykonuję w ruchu, tańcu, dotyku, spojrzeniach na siebie. Po prostu bawcie się dobrze na sesji i zachowujcie jak na randce 😊

Na jakim sprzęcie pracujesz ?

Może nie sprzęt jest najważniejszy a kopia zdjęć które dla Was wykonuję. Pracuję na pełnoklatkowych aparatach Sony a7iii i a7iv do tego jasne obiektywy dla pięknego rozmycia tła i dobrej pracy w kościele. Na reportaż zabieram 3 aparaty. Dwa mam zawsze na sobie na szelkach. W każdym z nich są po dwie karty pamięci z wykonywaną od razu kopią zapasową zdjęć. Trzeci leży w torbie jako zapas zapasu 😊 po powrocie z reportażu zdjęcia przechowuję do momentu ich przekazania w galerii online w 3 miejscach. Także nic się im nie może stać.

W jaki sposób dokonać rezerwacji ?

Zazwyczaj zapraszam do mnie na kawkę przy której omówimy szczegóły, zaprezentuję kilka pełnych reportaży abyście mieli obraz jak to finalnie wygląda i po decyzji pozytywnej podpisujemy umowę. Jeżeli nie macie czasu na spotkanie to wszystkie formalności dopinamy internetowo.

Jak wygląda dzień ślubu z Twojej perspektywy ?

Kontaktuję się z Wami na kilka dni przed ślubem, aby na świeżo potwierdzić wszystkie adresy i ustalić godziny, od których zacznę fotografować przygotowania.

80 procent reportaży zaczynam od fotografowaniaw poniższym schemacie:

  1. Dom Pana młodego – detale – ubieranie – krzątanina domowników – zdjęcia z rodziną. Zazwyczaj na ten etap potrzebuję 0,5h
  2. Dom Panny młodej – detale – ubieranie – detale😊 – krzątanina domowników – zdjęcia z rodziną – firstlook – błogosławieństwo. Zazwyczaj na ten etap potrzebuję 1,5h
  3. Do Kościoła/Urzędu wyjeżdżam zawsze co najmniej 5 minut przed Wami, aby być pierwszym i móc sfotografować przystrojenie pustego Kościoła i Wasz przyjazd
  4. Pędzę na salę, też muszę być przed Wami 😊
  5. Fotografuję zazwyczaj do godziny 1:00 (końca oczepin) lub innej w zależności od umowy i wybranego pakietu

Serdecznie zapraszam do kontaktu

Chętnie omówię Państwa potrzeby i przygotuję indywidualnie dopasowaną ofertę.

Przejdź do kontaktu